חיפוש בנושאselect
תת-קטגוריהselect
אזורselect
עירselect
ההתמחות והשרותים שלנו
  • תוכנית עסקית
  • יעוץ עסקי
  • מחקר עסקי
  • פתרונות מימון
שם:
טלפון:
היכן?:
אזורselect
עירselect
תוכן:
...Loading...

האם עסק יכול להצליח גם ללא תוכנית עסקית?

האם עסק יכול להצליח גם ללא תוכנית עסקית?
כאשר אתם עומדים בפני הקמה של עסק חדש או כל מיזם כלכלי אחר למטרות רווח, אין כל ספק כי בראש ובראשונה תצטרכו לדאוג לכתיבה של תוכנית עסקית רצינית ומקצועית אשר תלווה אתכם מאותו רגע ואילך בצורה הנכונה והבריאה ביותר עבור אותו מיזם מדובר שלכם. תוכנית עסקית היא מדריך ומסמך אשר על פיהם ניתן לקבל החלטות, לנבא את עתיד החברה, לגייס משקיעים ולהגדיר את המוצר ואת סביבת העבודה. מעבר לכך, התוכנית מעידה על אופיה של החברה ועל האופן בו היא תופסת את עצמה מול המתחרים. אך לצד כל היתרונות הטכניים, לעיתים עולה השאלה מה המשמעות של הפעלת עסק ללא תוכנית מן הסוג הזה.

מה התוכנית העסקית שתבנו אומרת עליכם?
על מנת לבדוק האם עסק יכול להצליח גם ללא תוכנית עסקית יש להבחין בין מספר סוגי תוכניות. ישנה תוכנית המתאימה לצורך הקמת העסק, לעומת תוכנית המיועדת לפעילות קיימת וגיוס מימון. בנוסף, ניתן לערוך תוכנית מפורטת המיועדת להצגה בפני משקיע ספציפי בלבד. עסק יכול להצליח ללא אחת מהתוכניות העסקיות הללו במידה והוא לא נדרש להן. לדוגמא, עסק המעוניין לקבל הלוואה מהבנק יהיה חייב להציג תוכנית רווחים לטווח הארוך. לעומת זאת, יזמים אשר מעוניינים להתנסות בהקמת עסק קטן בלבד לצורך השלמת הכנסה לא חייבים בתוכנית כזו .

מרכיבים תוכנית עסקית מתוך המטרות של העסק
עצמאיים לא תמיד חייבים בעריכת תוכנית עסקית. הסיבה קשורה לכך שהם אינם נאלצים לנהל דינאמיקה מול גורמים אחרים. כפי שאפשר להבין, תוכנית עסקית היא צורך הנגזר מתוך המטרות והדרישות של החברה. חברות המעוניינות לקחת חלק בשוק ההון ולבלוט מול המתחרים חייבות תוכנית עסקית, לעומת חברות אחרות המעדיפות לשמור על פרופיל נמוך.

השתמשו בשיקולים הנכונים בלבד
לסיכום, אין דרך אחת לקבוע האם עסק יכול להצליח גם ללא תוכנית עסקית ויש לבחון כל מקרה לגופו. עם זאת, השיקולים לויתור על תוכנית עסקית לא צריכים להיות כלכליים משום שמדובר על כלי עבודה חשוב מאין כמותו.

שם:
טלפון:
אזורselect
עירselect
תוכן:
...Loading...